Vysočiny Jihlava  
velikost textu:  A A A
Plán výstav
14. 6. - 30. 9. 2018
Mizející cirkusový svět
výstava sbírky cirkusových plakátů Františka Přinesdomů přiblíží atmosféru
kdysi slavných a oblíbených cirkusů
MVJ, pobočka Třešť
více informací
Výstava představí rozsáhlou sbírku cirkusových plakátů Františka Přinesdomů a přiblíží atmosféru kdysi slavných a oblíbených cirkusů, dnes pomalu mizející svět manéží, uměleckých artistů a klaunů. K vidění bude i věrná cirkusová maketa Vlastimila Kašny z Jihlavy, někdejšího muzikanta cirkusové kapely.
Výstavu zahájí PhDr. Hanuš Jordan, kurátor sbírek fotografií a negativů, divadelních trofejí a cirkusové sbírky divadelního oddělení Národního muzea v Praze.
1. 12. - 2. 2. 2019
Novoročenky Jindřicha Roháčka
výstava autorských novoročenek třešťského rodáka RNDr. Jindřicha Roháčka, CSc.,
celosvětově uznávaného entomologa ze Slezského muzea
MVJ, pobočka Třešť
více informací
V prosinci nám trochu neobvykle do muzea zavítá celosvětově uznávaný entomolog RNDr. Jindřich Roháček, CSc. ze Slezského zemského muzea, který je odborníkem na čeleď much zvanou Anthomyzidae (hloubilkovití). Jindřich Roháček tyto mušky velikosti od jednoho do pěti milimetru zkoumá v rámci různých projektů a často přitom spolupracuje s odborníky v zahraničí. Dosud objevil a popsal více než 200 druhů hmyzů. A když má volno, už od roku 1978, se zabývá kresbami novoročenek, které jsou inspirované jeho prací. Neobvyklé a bizarně krásné tvary a struktury zkoumaných much, autorův pozorovací talent a přesná ilustrační kresba dávají vzniknout novoročenkám surrealistického stylu. RNDr. Jindřich Roháček je třešťský rodák.
Přesný termín výstavy není prozatím stanoven...


Názvy i termíny výstav jsou předběžné. Změny v programu vyhrazeny!

nahoru