Vysočiny Jihlava  
velikost textu:  A A A
Muzeum na dlažbě

Ani v loňském roce v Jihlavě nechybělo listování letitými kronikami v podobě projektu Muzeum na dlažbě.

Projekt určený všem, které lákají světla a stíny minulosti a kteří rádi objevují, jaké bylo město a jací byli lidé, kteří procházeli po dobu bezmála osmi minulých staletí stejnými ulicemi jako my.

Pravidelně po čtyři za sebou jdoucí soboty, počínaje 8. září, se účastníci v odpoledních hodinách sešli na náměstí před Muzeem Vysočiny Jihlava. V Parku Gustava Mahlera se pak odehrálo divadelní představení, pokaždé jiná divadelní mikrohra na motivy příběhů z městských kronik, v podání studentů SUPŠ Helenín.
Postupně tak mohli účastníci zhlédnout příběh středověký o hrnčířské smůle a stříbrném pokladu, příběh renesanční o krásné lazebnici, nesmrtelných klevetách a ulívání zvonu, příběh barokní o velké lásce, skleněné kuličce a ďábelském Österlingovi a příběh z věku páry o pomnících, zapomnících a tramvajové trati.

Po každém představení, jako již tradičně, následovala komentovaná procházka, při které městem a jeho minulostí provázela Mgr. Silvie Čermáková. Počasí celé akci přálo, představení se vyvedla a jak bylo patrné ze spokojenosti návštěvníků, Muzeum na dlažbě nebylo v Jihlavě naposledy. Těšíme se na další ročník.

nahoru