Vysočiny Jihlava  
velikost textu:  A A A

26. 5. 2017 MUZEJNÍ A GALERIJNÍ NOC 2017

více informací
V pátek 26. května se ve spolupráci s Oblastní galerií Vysočiny v Jihlavě uskuteční Muzejní a galerijní noc 2017. V letošním roce se návštěvníci mohou těšit na komentovanou prohlídku interaktivní archeologické výstavy Stroj času. Tentokrát je komentované prohlídce ponechán dostatek času, protože příchozí si budou moci vše vyzkoušet na vlastní kůži, jak už tomu napovídá poměrně akční anotace výstavy – „Sekni, bouchni, pohřbi, spleť, nazuj…“
Pro příznivce dobové hudby bude připraveno pásmo starých lidových písní ze všech koutů Evropy v provedení přibyslavské vokálně-instrumentální skupiny La Via.
Aktuální informace z Roštejna
Zpřístupnění během rekonstrukce

více informací
- UPOZORNĚNÍ:
Vzhledem k přetrvávajícímu nedostatku vody ve studni je možné, že bude v otevíracích dnech provoz WC nahrazen mobilní toaletou. Děkujeme za pochopení.

- ZPŘÍSTUPNĚNÍ BĚHEM REKONSTRUKCE
Roštejn bude od roku 2017 procházet revitalizací expozic a s tím spojenými pracemi. Provoz hradu nebude zcela zastaven, ale omezen vždy jen na polovinu objektu. V roce 2017 jsou přístupné trasa A (zařízené hradní pokoje, ukázka řemesel) a věž. Návštěvníci se i přesto mohou těšit na tradiční kulturní akce. Stavební práce budou zahájeny na přelomu měsíců dubna a května. O aktuálním dění a případných omezeních budeme průběžně informovat.
Program Muzea Vysočiny Jihlava
duben 2017
Program Muzea Vysočiny Jihlava
květen 2017
Jarní mykologická poradna
každé pondělí od 16:00 do 17:00 v předsálí expoziční budovy MVJ
MVJ, Masarykovo nám. 57/58, Jihlava
16. 6. 2017 Koncert barokní hudby
v Kongresovém sále jihlavského hotelu Gustav Mahler vystoupí
vokálně-instrumentální skupina SoliDeo
Společná vstupenka pro organizace
zřizované Krajem Vysočina


více informací

Společná vstupenka umožňuje 12 vstupů do 4 muzeí, jejich 4 poboček a do 3 galerií. Vstupenka má tři varianty: s plným vstupným v ceně 120 Kč a zvýhodněným vstupným pro děti, studenty a seniory v ceně 60 Kč., třetí variantou je společná vstupenka pro celé školní třídy v ceně 300 Kč. Všechny typy vstupenek jsou platné po dobu 24 měsíců od jejich prvního použití.

Vstupenka není evidována na jméno, je přenosná. Lze ji tedy půjčit například přátelům či příbuzným.


Vstupenku lze použít třemi způsoby:
1) můžete navštívit postupně všechna muzea a galerie, které jsou do projektu zapojeny;
2) je možné navštívit pouze Vámi vybrané instituce, a to opakovaně;
3) tuto vstupenku lze rovněž použít na dvanáct vstupů do jedné Vámi vybrané instituce.
Čerpání kreditu vstupenky se provádí postupným označováním 12 volných políček na reversu při každém jednotlivém vstupu. V rámci vstupu je umožněna prohlídka všech expozic a právě probíhajících výstav (v případě Muzea Vysočiny Třebíč 1 vstup=1 expozice)
Vstupenku lze zakoupit ve všech muzeích a galeriích, které jsou do projektu zapojeny.


nahoru