Vysočiny Jihlava  
velikost textu:  A A ANové číslo VLASTIVĚDNÉHO SBORNÍKU Z TŘESTĚ A OKOLÍ!
Nové číslo Vlastivědného sborníku z Třeště a okolí je k zakoupení
na pokladně třešťského muzea.
Fotografie z představení nového sborníku naleznete na muzejním facebooku.

Fotosoutěž: VÝROČNÍ OBYČEJE ČESKO-RAKOUSKÉHO PŘÍHRANIČÍ
Termín konání: 1. 4. 2019 - 31. 3. 2020
Kategorie: fotografie reportážní; fotografie umělecká
Věkové skupiny: děti do 15 let; dospělí
Více informací naleznete na webových stránkách Jihočeského kraje.

NOVÉ CÍNOVÉ MINIATURY HAVÍŘKŮ
od pátku 21. června mají zájemci možnost zakoupit si originální cínové miniatury havířků z Jihlavského havířského průvodu,
první 3 postavy z nové sběratelské edice (Korouhevník, Permoník a rokokový Havíř) budou k dispozici výhradně na pokladně našeho muzea.
MVJ, Masarykovo nám. 57/58, Jihlava
více informací
Jihlavské muzeum se v letošním roce aktivně zapojuje do oslav 100. výročí Jihlavského havířského průvodu. Kromě velké výstavy nazvané Jihlavský havířský průvod aneb archeologické muzejní havíření, komentovaných prohlídek, přednášek a podzimní mezinárodní odborné konference Stříbrná Jihlava 2019 jsme se rozhodli potěšit své návštěvníky poněkud netradičně. Připravili jsme proto sběratelskou edici cínových miniatur postav – havířků z Jihlavského havířského průvodu.

Vizuální podoba postav vychází z originálních fotografií jihlavského fotografa a patriota Johanna Haupta, který se stal důležitou osobností při budování této významné jihlavské tradice. Fotografie jsou součástí sbírkového fondu jihlavského muzea a pro potřeby chystané výstavy byly nově kolorovány. Konečná podoba cínových miniatur je dílem Mgr. Pavla Zachovala.

Sběratelskou edici bude tvořit celkem 22 hlavních postav Jihlavského havířského průvodu a k prodeji bude výhradně na pokladně jihlavského muzea. Od pátku 21. června si budou moci zájemci zakoupit první 3 cínové miniatury, které zachycují postavy Permoníka, Korouhevníka a rokokového Havíře. Cena miniatur je v rozmezí od 189 do 289 Kč. Další „havířci“ budou postupně přibývat…

Věříme, že si najdou svoji cestu k sběratelům, návštěvníkům Jihlavy i k široké jihlavské veřejnosti.

DOPROVODNÝ PROGRAM K VÝSTAVĚ Po stopách brouka Pytlíka aneb hmyzí postavičky z knížek Ondřeje Sekory pohledem entomologa.

Doprovodné programy nesoucí souborný název Na návštěvě u brouka Pytlíka je určen dětem z mateřských škol, žákům základních škol a studentům středních škol. Každý program zahrnuje komentovanou prohlídku výstavy a plnění úkolů zadaných v pracovních listech, přičemž obtížnost je uzpůsobena věku účastníků. Programy trvají cca 60 minut (nebo dle dohody) a cena je obvyklá - 20 Kč za osobu.

Na program je nutné se objednat - email: oberreiterova@muzeum.ji.cz nebo na tel. 567 573 899.
MVJ, Masarykovo nám. 57/58, Jihlava
PROGRAM MUZEA VYSOČINY JIHLAVA
leden 2020
TOP AVÍZO leden - březen 2020
společný program Muzea Vysočiny Jihlava a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě
Společná vstupenka pro organizace zřizované Krajem Vysočina

více informací

Společná vstupenka umožňuje 12 vstupů do 4 muzeí, jejich 4 poboček a do 3 galerií. Vstupenka má tři varianty: s plným vstupným v ceně 120 Kč a zvýhodněným vstupným pro děti, studenty a seniory v ceně 60 Kč., třetí variantou je společná vstupenka pro celé školní třídy v ceně 300 Kč. Všechny typy vstupenek jsou platné po dobu 24 měsíců od jejich prvního použití.

Vstupenka není evidována na jméno, je přenosná. Lze ji tedy půjčit například přátelům či příbuzným.


Vstupenku lze použít třemi způsoby:
1) můžete navštívit postupně všechna muzea a galerie, které jsou do projektu zapojeny;
2) je možné navštívit pouze Vámi vybrané instituce, a to opakovaně;
3) tuto vstupenku lze rovněž použít na dvanáct vstupů do jedné Vámi vybrané instituce.
Čerpání kreditu vstupenky se provádí postupným označováním 12 volných políček na reversu při každém jednotlivém vstupu. V rámci vstupu je umožněna prohlídka všech expozic a právě probíhajících výstav (v případě Muzea Vysočiny Třebíč 1 vstup=1 expozice)
Vstupenku lze zakoupit ve všech muzeích a galeriích, které jsou do projektu zapojeny.


nahoru