Vysočiny Jihlava  
velikost textu:  A A A
OTEVÍRÁME 3. PROSINCE!
Jihlavské muzeum se ve čtvrtek 3. prosince v návaznosti na rozvolňování protiepidemiologických opatření zřístupňuje veřejnosti v běžné otevírací době.
Nadále platí všechna požadovaná hygienická nařízení - vstup do muzejních prostor bude možný výhradně s ochranou úst a nosu a je nutné dodržovat dostatečné rozestupy mezi návštěvníky. Kapacita prostor je snížena na čtvrtinu a bude regulována personálem muzea.
NOVÁ PUBLIKACE: SVĚT STŘEDOVĚKÝCH HER
Muzeum Vysočiny Jihlava vydalo ve spolupráci s Východočeským muzeem v Plzni komentovaný katalog k výstavě Svět středověkých her.
K zakoupení je na pokladně muzea nebo je možná objednávka na muzeum@muzeum.ji.cz

více informací
Muzeum Vysočiny Jihlava ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni vydává komentovaný katalog k výstavě Svět středověkých her.

Obrazovou a textovou formou jsou zde prezentovány originální artefakty, které sloužily k hrám a zábavě v rozmezí od 12. do 16. století. Předměty pocházejí z desítek českých, moravských a slezských archeologických lokalit a tvoří základní průřez toho, co tato specifická skupina hmotné kultury obsahuje. Katalog doplňuje komentovaná část s texty a bohatými obrazovými přílohami, přibližující jednotlivé středověké hry a formy zábav z hlediska jejich historie, vývoje, pravidel a dokladů výskytu u nás i v jiných evropských zemích.

Novou publikaci je možné zakoupit na pokladně jihlavského muzea (stojí 250 Kč), lze ji i objednat na emailové adrese: muzeum@muzeum.ji.cz.
zavřít
Do sběratelské edice JIHLAVSKÝ HAVÍŘSKÝ PRŮVOD přibyly dvě nové postavičky
- Perkmistr a Horník noční směny.

více informací
Do sběratelské edice JIHLAVSKÝ HAVÍŘSKÝ PRŮVOD přibyly dvě nové postavičky - Perkmistr a Horník noční směny. Nové figurky doplní stávající figurky - Permoníka, Korouhevníka a rokokového havířka. Všechny miniatury pochází z dílny Mgr. Pavla Zachovala, jejich cena je v rozmezí 189-289 Kč a jsou k prodeji na pokladně jihlavského muzea a na hradě Roštejně. Další "havířci" budou postupně přibývat...
zavřít
S JIHLAVSKÝM MUZEEM ZAVÍTEJTE ALESPOŇ NA SOCIÁLNÍ SÍTĚ!
 • Do muzea trochu jinak - tentokrát s přírodovědci...
 • Utajené příběhy

  více informací
 • I když se návštěvníci do jihlavského muzea za současné situace nedostanou, mohou se zúčastnit alespoň aktivit na našich sociálních sítích:
  Do muzea trochu jinak - tentokrát s přírodovědci...
  Během následujících čtyř týdnů se na našich sociálních sítích budou objevovat úkoly a zajímavosti, které jsou připraveny ve spolupráci s přírodovědci našeho muzea. První týden bude věnován stromům. Druhý bude pak zaměřený na zvířata a jejich přirozené prostředí. Třetí týden se podíváme na ochranu přírody, a jak my sami můžeme přispět. Čtvrtý týden bude spojen s výstavou o planých rostlinách, kterou našemu muzeu zapůjčilo Jihomoravské muzeum ve Znojmě. Autorem této výstavy je Ing. Radomír Němec.
  Každý týden bude zadán jeden úkol, který můžete sami nebo se svými blízkými plnit a posílat nám je na náš instagram nebo facebook s #domuzeajinak.

  Utajené příběhy
  Na FB stránce Muzejní přírodovědci Jihlava vždy v pondělí, ve středu a v pátek bude zveřejněn krátký příběh (bajka), který se bude odehrávat v naší přírodě.
  Vaším úkolem bude rozpoznat jednotlivé postavy, které budou v těchto podivných příbězích vystupovat.
  zavřít
  Od 6. listopadu nový online program z cyklu Do muzea trochu jinak:
  JIHLAVA VYPRÁVÍ!

  Sledujte na facebooku a instagramu MVJ.


  nahoru