Vysočiny Jihlava  
velikost textu:  A A A
MUZEUM VYSOČINY JIHLAVA JE I SE SVÝMI POBOČKAMI PRO VEŘEJNOST UZAVŘENO!

Z DŮVODU MIMOŘÁDNÝCH VLÁDNÍCH OPATŘENÍ K ZAMEZENÍ ŠÍŘENÍ KORONAVIRU JE JIHLAVSKÉ MUZEUM VČETNĚ HRADU ROŠTEJNA A POBOČEK V TELČI A V TŘEŠTI AŽ DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENO!
PŘEDNÁŠKY A DALŠÍ PLÁNOVANÉ AKCE SE RUŠÍ.


NOVÁ PUBLIKACE: SVĚT STŘEDOVĚKÝCH HER
Muzeum Vysočiny Jihlava vydalo ve spolupráci s Východočeským muzeem v Plzni komentovaný katalog k výstavě Svět středověkých her.
K zakoupení je na pokladně muzea nebo je možná objednávka na muzeum@muzeum.ji.cz

více informací
Muzeum Vysočiny Jihlava ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni vydává komentovaný katalog k výstavě Svět středověkých her.

Obrazovou a textovou formou jsou zde prezentovány originální artefakty, které sloužily k hrám a zábavě v rozmezí od 12. do 16. století. Předměty pocházejí z desítek českých, moravských a slezských archeologických lokalit a tvoří základní průřez toho, co tato specifická skupina hmotné kultury obsahuje. Katalog doplňuje komentovaná část s texty a bohatými obrazovými přílohami, přibližující jednotlivé středověké hry a formy zábav z hlediska jejich historie, vývoje, pravidel a dokladů výskytu u nás i v jiných evropských zemích.

Novou publikaci je možné zakoupit na pokladně jihlavského muzea (stojí 250 Kč), lze ji i objednat na emailové adrese: muzeum@muzeum.ji.cz.

Do sběratelské edice JIHLAVSKÝ HAVÍŘSKÝ PRŮVOD přibyly dvě nové postavičky
- Perkmistr a Horník noční směny.

více informací
Do sběratelské edice JIHLAVSKÝ HAVÍŘSKÝ PRŮVOD přibyly dvě nové postavičky - Perkmistr a Horník noční směny. Nové figurky doplní stávající figurky - Permoníka, Korouhevníka a rokokového havířka. Všechny miniatury pochází z dílny Mgr. Pavla Zachovala, jejich cena je v rozmezí 189-289 Kč a jsou k prodeji na pokladně jihlavského muzea a na hradě Roštejně. Další "havířci" budou postupně přibývat...

7. 9. - 26. 10. 2020 Podzimní mykologická poradna každé pondělí v předsálí expoziční budovy od 16:00 do 17:00
MVJ, Masarykovo nám. 57/58, Jihlava
PROGRAM MUZEA VYSOČINY JIHLAVA
Říjen 2020


nahoru